Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Austria: Problemy z terminalami płatności i bankomatami wciąż trwają!

Problemy techniczne szwajcarskiej firmy obsługującej bankomaty dają się we znaki również mieszkańcom Austrii – i to już trzeci dzień z rzędu. Na razie nie widać końca zamieszania.

Zaczęło się w poniedziałek popołudniu. Niespodziewane problemy w terminalach płatniczych spowodowały, że klienci sklepów musieli zostawiać swoje zakupy przy kasie, aby udać się do bankomatów po pieniądze. Jednak również tam spotkała ich niemiła niespodzianka – o pobraniu gotówki nie było mowy.

Powodem zamieszania są problemy techniczne szwajcarskiej firmy SIX Payment Sevices, która obsługuje zarówno bankomaty, jak i terminale płatnicze przy kasach. Rzecznik austriackiej filii, Jürg Schneider, zapewnił, że prace nad usunięciem utrudnień trwają dzień i noc. Jak na razie nie wszystko funkcjonuje jeszcze tak, jak powinno.

Przywrócono już sprawność bankomatom – z pobieraniem pieniędzy nie powinno być zatem problemów. Należy jednak uważać podczas płatności kartą przy kasie – tam problemy nie są wykluczone.

Źródło: Heute

 

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.