Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Austria przyciąga migrantów z UE jak magnes!

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez Organizację ds. Współpracy i Rozwoju Gospodarczego (OECD), Austria przyciąga migrantów z innych krajów członkowskich niczym magnes. Ze statystyki wynika, że na tysiąc mieszkańców przypada osiem migrantów. Kryzys gospodarczy potęguje napływ obcokrajowców.

Największą grupę migrantów liczącą 170 000 stanowią Niemcy. Dalej znajdziemy Rumunów (73 000), Chorwatów (66 000), Węgrów (55 000) oraz Polaków (54 000). Z perspektywy OECD migracja w obrębie UE jest postrzegana pozytywnie – taka forma integracji gospodarczej działa na korzyść Unii.

Przeszkody administracyjne i prawne mogą jednak zaburzyć taką formę migracji. Problem dotyczy również Austrii. OECD uważa, że w obliczu swobody podejmowania pracy przez pracowników UE powinna inwestować więcej funduszy w polepszanie umiejętności językowych migrantów. Poza tym uznanie kwalifikacji zawodowych za granicą trwa za długo, co znacznie utrudnia integrację na rynku pracy.

 

Źródło: Kurier

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.