Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Austriacka poczta oferuje dramatycznie niskie wynagrodzenia

Listy dochodzą do adresatów z opóźnieniem, brakuje rąk do pracy, a poczta szuka nowych pracowników. Chętnych jednak brakuje, bowiem proponowane wynagrodzenie jest skandalicznie niskie.

Problemy z terminowym dostarczaniem listów i przesyłek mają placówki pocztowe przede wszystkim w kraju związkowym Vorarlberg. Pomóc w poprawie sytuacji mają nowi pracownicy, jednak kandydaci nie kwapią się do pracy. Dlaczego? Proponowane wynagrodzenie dla pełnego etatu (na zastępstwo w czasie urlopu) to zaledwie 1.000 euro brutto. Wielu mieszkańców kraju taką stawkę nazywa wręcz skandaliczną, tymczasem poczta broni się tłumacząc, że stawka w całej Austrii jest taka sama.

Sprawą zdążyli się już zainteresować związkowcy, którzy poinformowali, że negocjują z zarządem warunki polepszenia sytuacji kadrowej. Przedstawiciele związku zawodowego domagają się większej ilości pracowników oraz wyższych wynagrodzeń.

 

 

Foto: KK-Tom [CC0 oder CC0], via Wikimedia Commons

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.