Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Austriacy wydają więcej pieniędzy na sexzabawki niż na rozwój osobisty

Z najnowszego badania na temat wydatków w austriackich gospodarstwach domowych wynika, że mieszkańcy Austrii wydają znacznie więcej na erotyczne zabawki niż inwestują w sanych siebie. W sumie wydatki i inwestycje wzrosły o 1,6 procent, sięgając 179,1 mld. euro.

Z badania wynika, że średnio każde gospodarstwo domowe wydaje rocznie 46 900 euro, czyli o 0,3 procenta więcej niż w ubiegłym roku. Najwięcej pieniędzy przeznaczono na budowę i mieszkanie (49,1 mld. euro), czas wolny i wypoczynek (15,9 procent) oraz codzienne zakupy (14,9 procent).

Choć wydatki na produkty spożywcze minimalnie wzrosły, nie oznacza to, że częściej gotowano w domu. Wręcz przeciwnie  – na stołowanie się w restauracjach wydano o 3,3 procent, a na tzw. Home Meal Repacement o 7,6 procent więcej niż w ubiegłym roku, natomiast większe wydatki w sklepach spożywczych są spowodowane raczej podwyżkami cen produktów.

Z kolei na erotykę Austriacy byli gotowi wydać łącznie 178 mln. euro – znacznie więcej w porównaniu z 133 mln. euro przeznaczonymi na dalsze kształcenie i rozwój osobisty. To jednak nic w porównaniu z wydatkami na usługi pogrzebowe – 814 mln. euro i wykształcenie dzieci – 540 mln. euro.

Źródło: Heute

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.