Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Fendt wprowadza elektryczny traktor

traktor Fendt

Prawdopodobnie w tym roku firma z siedzibą w Allgäu będzie w stanie dostarczyć rolnikom ponad 21.000 maszyn. Producent ogłasza także, gdzie będzie także produkował traktory elektryczne.

Producent maszyn rolniczych Fendt chce w tym roku zwiększyć produkcję o około 1000 ciągników, a w przyszłości oferować w sprzedaży także model elektryczny. Jak poinformowała firma z Allgäu podczas targów Agritechnica, w 2023 roku na całym świecie ma zostać sprzedanych ponad 21.000 maszyn. W ubiegłym roku producent przekroczył już granicę 20.000 egzemplarzy.

Spółka z Marktoberdorfu generalnie spodziewa się ochłodzenia rynku w 2024 roku, także za sprawą wyższych stóp procentowych. Jednak nadal można spodziewać się dobrych interesów w obszarze mocniejszych maszyn rolniczych o mocy ponad 200 KM, w którym Fendt tradycyjnie dobrze się prezentuje.

Fendt chce również zaoferować technologię elektryczną w obszarze mniejszych ciągników. Po tym, jak w 2017 roku firma zaprezentowała, a następnie po raz pierwszy przetestowała traktor elektryczny, maszynę można już zamawiać. 

Od czwartego kwartału 2024 roku w Marktoberdorfie będzie produkowany traktor elektryczny. Ciągnik przeznaczony jest np. do użytku w szklarniach lub na terenie gmin. Jest także atrakcyjny dla firm, które samodzielnie wytwarzają energię z wykorzystaniem fotowoltaiki, energetyki wiatrowej czy biogazu.

Fendt należy do amerykańskiej grupy AGCO, jednego z największych producentów maszyn rolniczych na świecie. Grupa nie ujawnia szczegółowych danych biznesowych niemieckiej spółki zależnej.

Oprócz siedziby głównej w Allgäu, firma Fendt posiada cztery inne zakłady produkcyjne w Niemczech, w których łącznie zatrudnionych jest około 7700 pracowników. Oznacza to, że w ciągu roku liczba pracowników wzrosła o około jedną dziesiątą.

 

Źródło: faz

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.