Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Koszęcin. Tu spotyka się biznes

Pod koniec listopada na śląsku spotkają się znani przedstawiciele biznesu, którzy będą dyskutować o kierunkach rozwoju a także problemach firm po obu brzegach Odry.

24 listopada zamek w Koszęcinie otworzy swoje bramy przed znanymi gości związanymi ze środowiskiem biznesowym w Polsce i Niemczech. Organizatorzy dla uczestników konferencji przygotowali aż siedem paneli tematycznych. Dyskusje będą dotyczyły m.in. kształcenia dualnego, rozwoju transportu drogowego, kolejowego i rzecznego a także ekspansji firm chińskich na rynki zachodnie wraz z ewentualnymi korzyściami i zagrożeniami dla polskich i niemieckich przedsiębiorców.

Nie zabraknie również rzeczowej dyskusji na temat przyszłości izb gospodarczych w Niemczech i Polsce. Czy obowiązkowa przynależność to szansa czy też ryzyko dla członków izby? Debatę na ten temat poprowadzi Sven Erichson.

Uczestnicy konferencji będą mogli nie tylko wysłuchać opinii prelegentów lecz także nawiązać nowe kontakty biznesowe. Równolegle do paneli dyskusyjnych zaplanowano giełdę kooperacyjną z udziałem przedstawicieli firm niemieckich oraz polskich.

Swoistym ukoronowaniem wydarzenia będzie koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” oraz uroczysty bankiet, który odbędzie się w sali Balowej pałacu w Koszęcinie.

Organizatorami konferencji są Unia Izb Gospodarczych Odry/Łaby, Izba Przemysłowo-Handlowa Magdeburg oraz firmy Gama Consulting i Smuda Consulting przy wsparciu Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki, Izby Gospodarczej Śląsk oraz Fundacji Rozwoju Śląska. Patronat nad konferencją objęli Marszałkowie Województw Opolskiego oraz Śląskiego a patronem honorowym wydarzenia została Konsul Niemiec w Polsce Sabine Haake. Za oprawę medialną odpowiadają gazety PolenJournal.de i punkt.media.

Udział w konferencji należy potwierdzić telefonicznie lub mailowo do 15.11.2017.
Szczegółowy program do pobrania tutaj.

 

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.