Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Made in Switzerland traci w oczach klientów

Mimo, że szwajcarskie marki znane są na całym świecie, to ich sława zaczyna słabnąć. W Niemczech ich reputacja ma się najgorzej.

Wprawdzie napis „Made in Switzerland” ciągle jest oznaką jakości na całym świecie, lecz badanie firmy doradczej Globeone pokazało, że w ciągu ostatnich dwóch lat uznanie dla mark słabnie w Chinach, Niemczech oraz Stanach Zjednoczonych. Z końcem 2017 roku przychylność konsumentów względem znanych szwajcarskich marek spadła w porównaniu do roku 2015 z 74% do 66%. W Niemczech można mówić nawet o problemie wizerunkowym. Marki są bowiem znane, lecz jedynie  38% ankietowanych osób ocenia je pozytywnie.

Szczególnie w kategoriach „jakość”, „prestiż” oraz „niezawodność” uznanie w stosunku do szwajcarskich produktów jest coraz mniejsze. „To tylko kwestia czasu, aż ta strata wizerunkowa odbije się na wyższych cenach szwajcarskich marek” stwierdza Carina Hauswald, Partner Zarządzający w Globeone. Do tego konsumenci łączą Szwajcarii z innowacyjnością. Wprawdzie producenci inwestują dużo w badania i rozwój swoich produktów, lecz nie udaje im się utwierdzić kupujących w tym przekonaniu. W tej  kategorii Szwajcaria uplasowała się za Chinami.

Właśnie w Chinach, gdzie produkty ze Szwajcarii kojarzyły się ze szczególną jakością, ich reputacja znacznie spadła. Względy konsumentów zmniejszyły się bowiem o 12% do 60%. Na spadku straciły szczególnie takie firmy jak Rolex (-13%), Omega (-15%) i Swatch (-14%). Jedynie kilka przedsiębiorstw z sektora finansowego, jak Credit Suisse, poprawiło swój wizerunek. Okazuje się też, że mimo spadku Rolex może ciągle cieszyć się najlepszą opinią pośród innych szwajcarskich marek (71%). Najbardziej znaną firmą pozostaje zaś Nestlé oraz Nescafé (88%).

Źródło: 20min.ch 

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.