Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Niemcy: 1 000 000 wolnych miejsc pracy!

Dziesięć procent więcej wolnych miejsc pracy niż w ubiegłym roku i duże zapotrzebowanie na wychowawców i nauczycieli – tak prezentował się drugi kwartał 2016.

W przedziale od kwietnia do czerwca liczba wolnych miejsc pracy sięgnęła miliona –  informuje Instytut ds. Rynku Pracy i Nauk o Zawodach (IAB). Dokładnie chodzi o 767 000 miejsc w zachodnich Niemczech i 218 000 we wschodnich, co daje łącznie 985 000 – o 10 procent więcej niż w drugim kwartale 2015 roku. 

Ze względu na migracje uchodźców wzrosło zapotrzebowanie na nauczycieli oraz wychowawców. W porównaniu z kwietniem 2015, kiedy poszukiwano 32 000 pracowników w tej branży, w tym roku liczba ofert sięgnęła 45 000.

Dane IAB zawierają również te oferty pracy, które firmy i urzędy nie zgłaszają do Federalnego Urzędu Pracy, dlatego jest ich więcej. Federalny Urząd Pracy podawał 674 000 miejsc pracy czekających na obsadzenie.

Źródło: Spiegel

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.