Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Niemcy: DHL i Deutsche Post podnoszą ceny

Szybciej znaczy drożej – należąca do grupy Deutsche Post firma DHL planuje podwyższyć ceny przesyłek ekspresowych wraz z początkiem 2016 roku. Za paczkę zapłacimy o średnio 3,9% drożej. Podrożeją również listy.

Uwaga klienci w Niemczech! Przesyłki ekspresowe wysyłane przy pomocy firmy kurierskiej DHL (należy do grupy Deutsche Post) podrożeją wraz z początkiem przyszłego roku. Ceny wzrosną o średnio 3,9% – potwierdza firma. W innych krajach podwyżki mogą być jeszcze wyższe. Dodatkowe wpływy mają zostać zainwestowane w wejście na globalny rynek.

Podwyżkę cen planuje także sama Deutsche Post. Opłata za przesyłkę pocztową (zwykły list) wzrośnie o 13% do 70 centów. Obecnie znaczek kosztuje 62 centy. Deutsche Post póki co nie potwierdza doniesień prasowych i odsyła do Federalnej Agencji ds.  Sieci i jej mechanizmu regulacji rynku.

Źródło: SPIEGEL /BILD

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.