Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Niemcy: Ile tak naprawdę płacą goście weselni?

Młode pary wiedzą, że wielka impreza z przyjaciółmi i rodziną kosztuje sporo pieniędzy. Co jednak z gośćmi? Okazuje się, że oni też muszą sięgnąć głęboko do portfela.

Według nowej ankiety sporządzonej na zlecenie American Express jedna czwarta zapytanych (35 procent kobiet i 25 procent mężczyzn) wydało na ostatnią imprezę weselną między 200 a 500 euro.

Okazało się również, że i w tym roku bardzo wielu ankietowanych uda się jeszcze na wesele – spośród ankietowanych między 19 a 44 rokiem życia każdy wybierze się na świętowanie z młodą parą choć raz.

Najwięcej pieniędzy pochłania prezent – twierdzi 67 procent ankietowanych. Panowie są w tym przypadku bardziej hojni niż panie. 71 procent męskich gości wydaje większość pieniędzy przeznaczonych na wyjście właśnie na prezent dla młodej pary.

Wiele pieniędzy pochłania również garderoba i stylizacja. Aż jedna trzecia ankietowanych kładzie szczególny nacisk na wygląd w tym wyjątkowym dla młodej pary dniu. Tutaj na prowadzeniu pod względem wydatków znajdują się panie. Aż 39 procent z nich twierdzi, że wydaje na swój strój więcej niż na prezent.

Źródło: Bild

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.