Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Niemcy kochają Audi i…

…jego azjatyckiego konkurenta, o którym co jakiś czas robi się głośniej niż zwykle.


Niemiecki producent samochodów Audi ma w Niemczech najwięcej fanów, którzy są zadowoleni z zakupionych pojazdów i związani z przedsiębiorstwem emocjonalnie. Sporą sympatią cieszy się również japoński koncern samochodowy Toyota.

Nowe dane zaprezentowało przedsiębiorstwo doradcze forum!, które przyjrzało się zależności pomiędzy klientami a przedsiębiorstwem. Na potrzeby badań podzielono klientów według ich stopnia zadowolenia i stosunku do marki na fanów, sympatyków, najemników, więźniów i przeciwników.

Jak można się spodziewać, najbardziej oddaną grupą są fani marki. To ludzie, którzy są bardzo zadowoleni z zakupu, emocjonalnie związani z producentem oraz gotowi obwieszczać swoje zadowolenie innym. Do tej grupy można doliczyć również sympatyków – osoby oceniające zakup pozytywnie i ciepło postrzegające markę, jednak zaliczające się raczej do „cichych wielbicieli”. Dzięki klientom z obu tych kategorii, na prowadzenie z 66 procentami wysuwa się Toyota. Po piętach depcze jej Audi z 64 procentami takich osób.

Kierownik badań, Jonas Lang, tłumaczy, że Audi jest marką, która najlepiej wiąże ze sobą klientów emocjonalnie. To właśnie oni są gotowi do polecenia jej innym. Niemiecki koncern punktuje także w kategoriach image’u, innowacji i elastyczności, spełniając swoją obietnicę „przewaga poprzez technikę”.

Zdecydowanie gorzej, choć jednak satysfakcjonująco, wypada Skoda, która zajęła w rankingu szóste miejsce. Zawdzięcza je głównie największej  liczbie sympatyków – zabrakło jednak siły na przemienienie ich w prawdziwych fanów.

Największym przegranym okazał się Volkswagen, który stracił zaufanie klientów po aferze spalinowej. Co gorsze, przybyło mu przede wszystkim przeciwników – w ciągu roku ich liczba wzrosła z 13 do 21 procent. 

Źródło: Focus

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.