Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Niemcy: Mleko zdrożeje przynajmniej o dziesięć centów za litr!

Mleko w supermarketach znowu zdrożeje – i to znacznie. Eckhard Heuser, przewodniczący związku przemysłu mleczarskiego MIV, poinformował w czwartek, że podwyżek należy spodziewać się od początku listopada 2016.

Obecnie za litr świeżego mleka zapłacimy w supermarkecie 46 centów. Z początkiem 2014 roku ceny spadły, ponieważ na rynku było za dużo tego produktu. Mleczarze musieli walczyć o przetrwanie, otrzymując za litr tylko 20 centów. Mimo pomocy ze strony Unii Europejskiej wzrósł ubój, a krów było coraz mniej. Jesienią i zimą zwierzęta dają mniej mleka niż wiosną i latem.

Zgodnie z informacjami MIV ilość mleka zmalała także we Francji, Wielkiej Brytanii, Holandii i Irlandii, co wpłynęło na wzrost cen. Z początkiem września niektórzy rolnicy otrzymywali już 30 centów za litr mleka. Heuser jest przekonany, że najpóźniej w grudniu stawka będzie obowiązywała już wszystkich mleczarzy.

Źródło: Focus

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.