Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Niemcy: Mniej osób korzysta z Hartz IV

Ilość długoletnich świadczeniobiorców Hartz IV znacznie zmalała. Jak donosi „Bild” powołując się na dane z Federalnej Urzędu Pracy, w 2015 roku 2,6 mln. ludzi pobierało zasiłek dla bezrobotnych dłużej niż przez cztery lata.

To o 7,9 procent mniej niż w grudniu 2014 roku (2,8 mln.) i zarazem najniższy wynik od czasu wprowadzenia świadczenia Hartz IV.

Najwięcej ludzi zdanych przez długi czas na zasiłek dla bezrobotnych jest w Saksonii-Anhalcie. Tam 54,5 procent wszystkich świadczeniobiorców korzysta z wsparcia przez ponad cztery lata. W Berlinie i w Brandenburgii jest to z kolei 53,4 procent. Najlepiej pod tym względem wypada Badenia-Wirtembergia z 37,7 procentami wieloletnich bezrobotnych/świadczeniobiorców.

Problem dotyka przede wszystkim ludzi starszych – 66,3 procent świadczeniobiorców powyżej 55 roku życia korzysta z zasiłku przez dłużej niż cztery lata.

Źródło: Focus

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.