Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Niemcy: Telekom apeluje do klientów o zmianę hasła!

Dane dostępu 120 000 klientów T-Online znalazły się na forach internetowych darknetu. Próba wykazała, że dane są „częściowo prawdziwe i aktualne”.

Niemiecki Telekom apeluje do klientów T-Online o zmianę hasła. Dwóch informatorów przekazało koncernowi informację, że dziesiątki tysięcy danych do logowania znalazło się na forach darknetu. Jedno ze źródeł mówi o 64 000 danych, inne o 120 000. Telekom powiadomił służby bezpieczeństwa i wniósł pozew do prokuratury.

Próba losowa ok. 90 kombinacji składających się z adresu mailowego T-Online oraz hasła wykazała, że „większość“ danych  jest „prawdziwych i aktualnych“ – poinformował rzecznik koncernu. Klienci, którzy wzięli udział w próbie, zostali poproszeni o zmianę haseł. Tak powinni postąpić wszyscy.

Telekom jest przekonany, że nie doszło do ataku hakerów. Bardziej prawdopodobnym scenariuszem jest pozyskanie danych klientów w inny sposób. Koncern nie wyklucza phishingu – zdobycia informacji za pomocą fałszywych e-maili.

Hipotezę potwierdza fakt, że pośród zgromadzonych informacji znalazły się także dane nienależące do klientów T-Online. Rzecznik koncernu wyznał, że nie może zdradzić nazw poszkodowanych przedsiębiorstw, ponieważ dane nie zostały jeszcze zweryfikowane. Radził jednak częstą zmianę haseł.

Nie jest jednak pewne czy częsta zmiana hasła rzeczywiście gwarantuje więcej bezpieczeństwa. Eksperci doradzają wybór długich i skomplikowanych haseł. Osoby, które często zmieniają swoje dane logowania maja tendencję do upraszczania haseł, a te bardzo łatwo zhakować. Zmiana hasła co jakiś czas jest jednak mimo to zalecana – jeżeli przestępcy już przejęli dane użytkownika, na nic zda się nawet najbardziej skomplikowane hasło. Przede wszystkim należy się wystrzegać haseł typu „123456”.

Źródło: Süddeutsche Zeitung

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.