Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Niemcy: Zmiany od 1 października

Więcej wsparcia ze strony lekarzy i łatwiejsze wypowiedzenie umowy o pracę. Jaki zmiany wejdą w życie w Niemczech z początkiem nowego miesiąca?

Od października każdy ubezpieczony pacjent, który bierze trzy lub więcej leków, ma prawo do otrzymania grafiku przyjmowania lekarstw od swojego lekarza. Póki co rozpiska będzie sporządzana na papierze, jednak od 2018 roku będzie można ją pobrać z Karty Zdrowia. Nowe rozwiązanie ma na celu ułatwienie pacjentom korzystania z leków. Dzięki tej pomocy poczują się bezpiecznie – twierdzi Ministerstwo Zdrowia.

W planach jest również stworzenie bazy danych dotyczących dozowania lekarstw dla dzieci, jak również aplikacji dla niewidomych. Akcja Ministra Zdrowia Hermanna Gröhe z CDU ma na celu zmniejszenie ryzyka komplikacji po nieprawidłowym zażyciu leków. Szacuje się, że 250 000 pobytów w szpitalu rocznie jest spowodowanych przez takie pomyłki. W latach 2016-2019 pacjenci, lekarze, aptekarze, pielęgniarze oraz społeczeństwo zostaną wyczuleni na ten problem.

Zmiany szykują się też w rozwiązywaniu umów. Koniec z wypowiedzeniami opatrzonymi własnoręcznym podpisem, teraz wymagana jest tylko forma „tekstowa”. W praktyce oznacza to tyle, że do rozwiązania umowy wystarczy e-mail lub fax. Dotychczasowa forma pisemna, na którą składał się zarówno tekst, jak i podpis, nie może być już wymagana w ogólnych warunkach handlowych. Wyjątek stanowią dokumenty opieczętowane przez notariusza.

Źródło: focus.de

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.