Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Oktoberfest: Obyło się bez tłumów

Tak małą ilość gości zarejestrowano ostatnim razem po 11 września 2001, co świadczy o tym, że strach przed terroryzmem wpływa na zainteresowane imprezami masowymi. Choć ludzi było mniej, wzrosła ilość incydentów o podłożu seksualnym.

Już dawno monachijski Oktoberfest nie przyciągnął tak małej ilości gości. Z pierwszych szacunków wynika, że Wiesn odwiedziło 5,6 mln. imprezowiczów – o ok. 300 000 mniej niż przed rokiem. Mniej gości zanotowano jedynie w 2001 po zamachach terrorystycznych w Nowym Jorku.

W tym roku obyło się jednak bez zamykania namiotów z powodu przepełnienia. Oktoberfest cieszył się już w zeszłym roku mniejszym zainteresowaniem. Wtedy gospodarze mówili o „Wiesn dla smakoszy”, w tym roku imprezę określono jako „Wiesn w dobrej atmosferze”. Organizatorzy są jednak zadowoleni.

Z danych rzecznika festiwalu wynika, że w tym roku zjedzono i wypito o 12-15 procent mniej niż w ubiegłym roku, kiedy 7,5 mln. kufli piwa trafiło do rąk gości. W tym roku obroty sprzedawców spadły o ok. 10-20 procent.

Na liczbę gości nie miały jednak wpływu tylko obawy przed zamachami terrorystycznymi. W południowej część Bawarii rolnicy świętowali Centralne Święto Rolnictwa, które przedłużyło się aż do 3 października – święta państwowego. Do tego dorzućmy jeszcze niezbyt przyjazne warunki pogodowe.

Policja ocenia tegoroczny Wiesn bardzo pozytywnie. Liczba zgłoszeń spadła o 15 procent i wyniosła 1067. Goście znacznie rzadziej uciekali się do obijania się kuflami – doliczano się 42 takich przypadków, w zeszłym roku była mowa o 52. Zarejestrowano 203 kradzieże w porównaniu z zeszłorocznymi 300. Służby bezpieczeństwa przyłapały wielu kieszonkowców na gorącym uczynku.

Niepokoi jednak fakt, że doszło do większej ilości napastowania seksualnego – 31 przypadków zamiast 21. Całkiem możliwe, że to z powodu zwiększenia czujności ochrony. Również akcja „Aktion sichere Wiesn für Frauen und Mädchen” odnotowała większą ilość problemowych sytuacji. W sumie do punktu ochrony zgłosiło się 215 kobiet. W 18 przypadkach chodziło o użycie przemocy.

Źródło: n-tv

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.