Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Osoby pracujące w Szwajcarii boją się powrotu do biur

Kryzys wywołany koronawirusem spowodował, że wiele osób obawia się zwolnienia. Okazuje się jednak, że jeszcze więcej pracowników ma obawy przed zakażeniem w miejscu pracy.

Poprzez kryzys wywołany koronawirusem wiele osób przeszło na pracę zdalną. Okazuje się, że większość osób pracujących w Szwajcarii nie chce wracać do biur. Wprawdzie aż 90% z 8 tys. ankietowanych przez Manpower boi się zwolnienia, lecz jeszcze więcej (94%) ma duże obawy przed powrotem do pracy w biurze.

Zatrudnieni boją się o zdrowie własne i członków rodziny. Większość woli więc pracować z domu, niż dojeżdżać do biura przynajmniej raz na jakiś czas. Dodatkowo home office oznacza dużą wygodę, z której pracownicy nie chcą rezygnować.

Z badania Menpower wynika także, że osoby pracujące w Szwajcarii chcą lepiej godzić życie prywatne z pracą. By do tego doszło, właściciele firm muszą lepiej zadbać o zdrowie, zadowolenie pracowników i obowiązek opieki (Fürsorgepflicht). Zatrudnieni mają trzy główne potrzeby:

  • Elastyczny i samodzielny wybór pomiędzy pracą w biurze a pracą zdalną,
  • Oferta wirtualnego, ukierunkowanego na potrzeby kształcenia,
  • Długotrwałe godzenie życia prywatnego z pracą.

Przedsiębiorcy będą musieli więc dostosować się do nowej rzeczywistości. Wzajemne zaufanie jest teraz ważniejsze niż kiedykolwiek. By go nie zaniedbać, należy korzystać z opcji komunikacji z pracownikami, by zachęcać ich i umożliwiać im dalsze kształcenie. Umiejętności, które będą wymagane na rynku pracy za kilka lat, z pewnością nie będą takie same jak teraz.

Źródło: 20min.ch

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.