Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Świąteczne jarmarki Szwajcarii Centralnej

Jarmark bożonarodzeniowy u stóp klasztoru Einsiedeln tętni życiem. Również w innych miejscach Szwajcarii można zatracić się w świątecznym szaleństwie.


Jarmark w Einsiedeln jest bardzo okazały – w sumie mieści 140 stoisk i gromadzi rocznie 80 000 gości. Tym razem ruszył w zeszłą środę i potrwa do następnej niedzieli.

Oto kilka innych podpowiedzi, gdzie udać się, by nacieszyć się magią świąt:

– W piątek w miasteczku Willisau ruszył Christkindli Märt.

– W Lucernie znajdziemy więcej niż jeden jarmark bożonarodzeniowy. Na pewno rozpoczął się już XIV Luzerner Christkindlimarkt, który potrwa do samych świąt. Z kolei wzdłuż promenady na Christbaummarkt będzie można zakupić idealną choinkę. Na placu Franziskanerplatz już 3 grudnia rozpocznie się Lozärner Weihnachtsmärt. Na swój własny jarmark od 4 grudnia zaprasza hotel Schweizerhof. Z kolei w rękodzieło można zaopatrzyć się na Luzerner Handwerksmarkt w dniach 3, 8, 10, 11, 17  i 18 grudnia. Kolejną propozycją jest startujący 3 grudnia przy ulicy Steinenstrasse jarmark „Steine ufe & abe”.

– Propozycji nie brakuje także w miejscowości Zug, która może poszczycić się najmłodszym jarmarkiem w tej części Konfederacji. W tym roku potrwa on od 7 do 11 grudnia. Wystarczy wybrać się na plac Postplatz. Dużą popularnością cieszy się także Märlissuntig, który tym razem startuje 4 grudnia. Cztery dni później można udać się do Lorzensaal.

– 6 grudnia w Sursee odbędzie się Chlausmarkt.

– 15 grudnia rusza jarmark bożonarodzeniowy w Altdorf.

– Od 8 do 11 grudnia potrwa jarmark w Bellpark.

– Z kolei Stenser Wiänachts Märcht potrwa od 10 do 11 grudnia.

Źródło: 20min

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.