Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Szwajcaria: 64,3 mln franków do wygrania w lotku!

W zeszłą sobotę nikomu nie udało się zgarnąć pełnej wygranej. Pula przed kolejnym losowaniem raz jeszcze wzrosła i wynosi już 64,3 mln franków!

Takich emocji dawno nie było! Aby zgarnąć rekordowe 64,3 mln franków należy trafić szóstkę i jeszcze szczęśliwy numerek. Jak donosi Swisslos, w ubiegłą sobotę zwycięską kombinacją, której nikt nie skreślił, było 3, 19, 21, 26, 31, 36 i szczęśliwy numerek 4.

Od tygodni setki tysięcy ludzi próbuje wygrać tę przyprawiającą o zawrót głowy sumę. W zeszłą środę sprzedano 1,4 mln kuponów totolotka – osiem razy więcej niż zwykle. W sumie liczby można podać w 31,4 mln kombinacji. Trafienie tej właściwej graniczy z cudem.

Największą chrapkę na wygraną mają przede wszystkim mieszkańcy Szwajcarii Niemieckiej, Tessynu i Lichtensteinu. W Romandii zainteresowanie wpierw rosło, później jednak gwałtownie spadło o 16 procent. W przygranicznych punktach Lotto obroty skoczyły w górę, co oznacza, że również obcokrajowcy ostrzą sobie zęby na wygraną.

Szwajcarski Totolotek powstał w 1970 roku. Wtedy trzeba było trafić sześć liczb z 40. Kumulację wprowadzono dopiero dziewięć lat później. W kwietniu 1979 roku wyłoniono pierwszego milionera Lotto. Obecnie jest ich w Konfederacji 697. Największa wygrana w historii Swiss Lotto miała miejsce 23 sierpnia 2014, kiedy pewien szczęśliwiec wzbogacił się o 48,6 mln franków.

Źródło: Blick.ch

 

 

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.