Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Szwajcaria: Najtańsze karty kredytowe

Podczas zakupów online czy wakacji – karty kredytowe są bardzo lubianym środkiem płatniczym. Koszty ich posiadania są różne, wynika z portalu porównawczego Moneyland. W sumie sprawdzono ceny 170 kart.

Aby przeprowadzić analizę, portal utworzył wiele kont użytkowników – głównie jednak użytkownika okolicznościowego, który nie wypłaca pieniędzy z bankomatu, korzysta z karty tylko dwa razy w miesiącu na teranie Szwajcarii i dziesięć razy w roku robi transakcje w obcej walucie.

W przypadku tych użytkowników różnica pomiędzy najtańszą a najdroższą kartą w czasie pierwszych dwóch lat użytkowania wynosi ponad 1 700 franków. Nawet wyłączając z porównania karty premium mówimy o różnicy rzędu 500 franków.

Najkorzystniej wypada przeciętny użytkownik karty kredytowej Migros-Cumulus MasterCard. Dwa lata użytkowania kosztują 26,95 franków. Na drugim miejscu znajduje się Coop Supercard Plus za 48,35 franków. Samo posiadanie tych kart jest bezpłatne, pozostają tylko koszty operacyjne.

Użytkownicy kart Migros i Coop wychodzą również najlepiej, kiedy płacą nimi za granicą. Lepiej jednak nie płacić we frankach szwajcarskich, ponieważ może to kosztować dodatkowe pieniądze – średnio trzy procent kwoty transakcji.

Od 1 lipca prawo ustaliło maksymalne oprocentowanie w wysokości 12 procent, które wprowadziły karty UBS, TopCard, Viseca, Cornèrcard i Swisscard. Również pod tym względem Coop i Migros wypadają najtaniej. Za SuperCard Plus i Cumulus-MasterCard liczone są odsetki w wysokości 9,9 procent.

Trzeba jednak pamiętać, że każdy użytkuje kartę kredytową w różny sposób. Lepiej zatem dokonać indywidualnego porównania. Taką możliwość oferuje strona Moneyland.

Źródło: Blick

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.