Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Szwajcaria: Niższe opłaty pocztowe!

Przesyłki listowe typu A i B nie podrożeją. Poczta wprowadza nawet obniżki cen pewnych usług.

Listy standardowe typu A i B – odpowiedniki polskich listów priorytetowych i ekonomicznych – pozostaną na tym samym poziomie cenowym. Die Post oraz Kontrola Cenowa doszły do porozumienia w tej kwestii. Ceny z 2014 roku będą obowiązywały jeszcze do końca 2017 roku.

Dodatkowo ustalono pakiet środków w przedziale od 10 do 12 mln. franków, który Poczta przeznaczy na rzecz swoich klientów. Chodzi w głównej mierze o znaczek SMS-owy. Teraz jego cena wyniesie 1 frank, czyli tyle co normalny znaczek i 20 centymów mniej niż wcześniej.

Grube przesyłki listowe przestaną być traktowane jako paczki. Przesyłki standardowej i średniej wielkości o grubości od 20 mm do maksymalnie 50 mm będą wysyłane jako list za dodatkową opłatą 1,50 franka. Tym samym za przesłanie listu typu A o grubości 3 cm zapłacimy tylko 2,50 franków, a nie 9.

Szwajcarska Poczta wyśle do każdego gospodarstwa domowego bon na dwa znaczki pocztowe. Łącznie na ten cel zostanie przeznaczone 8 mln. franków. Poza tym Poczta zaakceptuje znaczki pocztowe, które wysłała swoim klientom w 2014 roku, pomimo upływu ich ważności. Ze znaczka będzie można skorzystać również do 2017 roku.

Poza tym między lipcem a październikiem 2017 klienci indywidualni będą mogli nabyć elektroniczną kartkę pocztową o 30 procent taniej – czyli zamiast 2 franków trzeba będzie zapłacić 1,40 franka. Kartkę tworzy się w aplikacji Postcard-Creator-App.

Poczta nie wprowadzi podwyżki z 3 franków na 5 za przesyłki przewozowe w przypadku klientów biznesowych. Klienci indywidualni również będą płacili za nie 3 franki, jeżeli wypełnią formularz przy okienku.

Szwajcarska Poczta wprowadzi jednak drobne zmiany od 16 sierpnia, aby zharmonizować ofertę dla klientów indywidulanych i biznesowych – informuje Kontrola Cenowa. Chodzi o regulacje, które wejdą w życie 1 lipca 2017 i będą kosztować 2 mln. franków.

Źródło: 20min

Photo: Autor: http://www.flickr.com/photos/toniphotos/ (http://www.flickr.com/photos/toniphotos/153023587/) [CC BY-SA 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], Wikimedia Commons

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.