Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Szwajcaria: Rachunek już tylko na życzenie?

Duże sieci sklepów jak Lidl czy Coop chcą zrezygnować z drukowanych paragonów. Kto jednak będzie chciał jego wystawienia, będzie musiał się o niego upomnieć.

Rachunek, który podaje nam kasjer w sklepie powoli odchodzi do lamusa. Podczas gdy Lidl zamierza całkowicie zrezygnować z paragonów, osoby robiące zakupy w Coop jeszcze mają wybór czy takowy chcą otrzymać czy nie.

W 109 sklepach Lidla na terenie Konfederacji wraz z końcem stycznia 2017 roku, automatycznie drukowany paragon przejdzie do historii. Otrzymają go jedynie ci, którzy jednoznacznie zażądają jego wystawienia. Rzecznik koncernu decyzję tłumaczy ochroną środowiska. W ten sposób zaoszczędzimy sobie 30 ton makulatury – czytamy na łamach gazety Blick.

Coop do pomysłu podszedł równie optymistycznie. Od kilku dni paragony również są drukowane jedynie na żądanie. Co ciekawe, posiadacze karty Coop-Supercard mogą zażyczyć sobie, by zamiast paragonu otrzymać rachunek w formie elektronicznej wysyłany mailem. Co jednak z produktami na które obowiązuje gwarancja? Tu wystawiane są rachunki w tradycyjnej, papierowej formie.

Póki co z papierowych paragonów nie rezygnuje Migros oraz Aldi. Jednak posiadacze karty Cumulus mają również wgląd do rachunków w elektronicznej formie.

Źródło: 20min

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.