Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Szwajcaria: SBB testuje wideoczat w biletomatach

Przy problemach z zakupem biletów może niebawem pomóc...wideoczat. Szwajcarskie Koleje Państwowe SBB planują przeprowadzić próbę pilotażową.

Całkiem możliwe, że w bliskiej przyszłość biletomaty SBB zostaną wyposażone w funkcję czatu wideo. Koncern przewiduje na ten rok przeprowadzenie pilotażowej próby takiego rozwiązania. Na razie nie wiadomo, kiedy i w jakich biletomatach będzie sprawdzana nowa funkcja. Brakuje również informacji na temat dostosowania maszyn.

Czat miałby pomóc przede wszystkim podczas zakupu biletu. Spełniałby tę samą funkcję co bezpłatna infolinia, której numer można znaleźć na każdym biletomacie.

SBB zaprzecza podejrzeniom, że wideoczat miałby w przyszłości zastąpić pracowników w okienkach. Rzecznik koncernu Christian Ginsing twierdzi, że absolutnie nie chodzi o oszczędności na personelu, lecz dodatkową pomoc dla klientów. Czy funkcja zostanie wprowadzona do wszystkich biletomatów, okaże się po okresie próbnym.

Z rozwiązania z powodzeniem korzysta niemiecki koncern Deutsche Bahn. Na wielu dworcach w Niemczech znajdziemy centra podróży wideo, w których można zakupić bilety, zasięgnąć informacji na temat rozkładu jazdy lub rezerwacji. Centra funkcjonują w ośmiu landach, w szczególności na terenach wiejskich.

Źródło: 20min

Photo Autor: Kabelleger / David Gubler (http://www.bahnbilder.ch) (Praca własna: http://bahnbilder.ch/picture/8926) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) lub CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], Wikimedia Commons

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.