Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Szwajcaria: W oczekiwaniu na lepszy zasięg w pociągach

Szwajcarskie Koleje Państwowe SBB planowały do roku 2020 wyposażyć wszystkie 1 700 pociągów we wzmacniacze sygnału. Wygląda na to, że pasażerowie będą musieli poczekać na ten moment dwa lata dłużej.

Przed ponad rokiem SBB ogłosiła, że wszystkie 1 700 pociągów linii regionalnych zostanie wyposażonych w dodatkowy sprzęt, który umożliwi swobodne korzystanie z telefonów komórkowych oraz Internetu. Wzmacniacze sygnału miały zagwarantować lepszy zasięg. Udogodnienia planowano wprowadzić do końca 2020 roku. Wygląda jednak na to, że SBB nieco przeliczyła swoje możliwości.

Rzeczniczka SBB, Rahel Meile, poinformowała prasę o przesunięciu realizacji planów i wywiązanie się z obietnic dopiero w 2022 roku. Powodów jest wiele. Jednym z nich jest fakt, że prace nie mogą być wykonane jak najszybciej z powodu zapotrzebowania na pociągi, a przecież SBB nie chce żadnych z nich wyłączać z ruchu. Kolejnym powodem jest nowa technologia Mimo (Multiple Input Multiple Output), która gwarantuje lepszy zasięg. Jak się okazuje, zostanie wykorzystana w wielu pociągach regionalnych, ale nie we wszystkich.

Każdy pojazd zostaje wpierw dokładnie sprawdzony, a następnie otrzymuje zezwolenie na realizację projektu. Unowocześnienia zostaną zainstalowane w Zuryskich tramwajach już wiosną tego roku, a dokona ich InTrainCom, w skład którego wchodzą Swisscom, Sunrise oraz Salt. Na wyposażenie wszystkich pojazdów konsorcjum planuje przeznaczyć 300 mln. franków.

Źródło: 20min

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.