Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Plotka czy prawda?

W niemieckiej fabryce pracują sami Polacy?

aktualniości, aktua;nosci Niemcy, PAsewalk, Birkenstock
Zdjęcie: freepik
W fabryce obuwia należącej do firmy Birkenstock  od września z taśmy schodzą sandały i klapki. W mieście krąży plotka, że tylko obcokrajowcy będą tam zatrudnieni. Firma odpowiada.

Przedsiębiorstwo Birkenstock produkujące obuwie odcina się od plotki, która krąży po miasteczku Pasewalk. Mieszkańcy plotkują, że wszyscy niemieccy pracownicy zostaną zwolnieni. Co więcej, w zakładzie mieliby pracować sami obcokrajowcy, głównie Polacy. Zdaniem firmy odsetek zameldowanych w Niemczech pracowników stanowi 45%, a tych z Polski 54%.

Mniej miejscowych kandydatów

Pozostały 1% to osoby z innych krajów europejskich jak Wielkiej Brytanii, czy Portugalii. “Stosunki, między niemieckimi i polskimi pracownikami są więc dosyć zrównoważone. W przypadku pracowników tymczasowych nie rejestrujemy miejsca zamieszkania. Tendencja wskazuje jednak, że odsetek osób z Polski jest nieco wyższy”, wyjaśnia rzecznik Jochen Gutzy, cytowany przez Nordkurier.

Zapewnia on, że „plotka jest całkowicie zmyślona i sami zastanawiamy się jak powstała. Faktem jest, że potencjał kandydatów wśród osób z Niemiec jest ograniczony. To kwestia ogólna, która nie ma nic wspólnego z Birkenstockiem”.

Poza tym firma skrzętnie pilnuje od początku swojej działalności zakładu we wrześniu 2023 roku by jak najmniej informacji o produkcji wydostawało się na zewnątrz. Ile z zapowiedzianych przy otwarciu zakładu 1000 miejsc pracy jest już zajętych, nie wiadomo.

Źródło: Nordkurier

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.