Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Wiedeń: 80 procent mandatów za parkowanie przypada na pierwszą dzielnicę

Za parkowanie w strefach krótkiego parkowania można zapłacić mandat w wysokości 36 euro. Jeżeli samochód dodatkowo został nieprawidłowo zaparkowany w strefie dla mieszkańców, kierowca otrzymuje kolejny mandat.

Z pomocą klubu motoryzacyjnego ÖAMTC, jeden z wiedeńskich kierowców wniósł pozew do Trybunału konstytucyjnego. Sędziowie mają czas na ogłoszenie wyroku do 15 października. Sprawa dotyczy nieprzejrzystego przyznawania podwójnych mandatów w dzielnicach ze strefami parkowania dla mieszkańców.

Na zapytanie dziennika Heute, policja poinformowała, że w lipcu 2016 wystawiono w sumie 6 500 mandatów z powodu wykroczeń dotyczących postoju i parkowania. Ponad połowa z nich dotyczyła parkowania w strefach krótkiego postoju , a zaledwie ułamek pozostawiania samochodu w strefach dla mieszkańców. 80 procent wszystkich mandatów przyznano w śródmieściu, czyli 1. dzielnicy. Na drugim miejscu znalazł się Alsergrund, gdzie mandatów było 6,5 razy mniej.

Źródło: Heute

Photo by © Túrelio (via Wikimedia-Commons) / , via Wikimedia Commons

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.