Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Wiemy o ile wzrośnie płaca minimalna w Niemczech!

Gabinet Angeli Merkel podjął decyzję w sprawie pierwszej podwyżki płacy minimalnej czyli tzw. Mindestlohn w Niemczech.

O podwyżce mówiło się już od dłuższego czasu – teraz stała się ona faktem. W środę rząd przyjął projekt ustawy w myśl której ustawowe minimum wzrośnie o 34 centy do poziomu 8,94 euro / godzinę (brutto). Podwyżka jest związana z płacami a konkretniej z wskaźnikiem płacowym dla zbiorowych układów pracy, który jest obliczany przez Federalny Urząd Statystyczny.

Propozycja 8,94 euro/h nie jest jednak niczym nowym. W połowie bieżącego roku Federalna Komisja ds. Płacy Minimalnej porozumiała się co do wysokości podwyżki. Propozycja została przedstawiona stronie rządowej, która zdecydowała się ją przyjąć.

Wprowadzona w 2015 roku płaca minimalna czyli tzw. Mindestlohn obowiązuje dla blisko 4 milionów zatrudnionych w sektorze niskich wynagrodzeń w Niemczech. Nad podwyżką płacy minimalnej Federalna Komisja ds. Płacy Minimalnej debatuje co dwa lata. Kolejnej możemy się więc spodziewać dopiero w 2019 roku.

 

 
Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.