Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Bezpłatna aplikacja do nauki języka niemieckiego dla dzieci i młodzieży

Już niebawem do użytku wejdzie bardzo ciekawa propozycja wspomagająca naukę języka niemieckiego. „Hallo App Deutsch” to aplikacja bezpłatna dedykowana przede wszystkim dzieciom i młodzieży, która umożliwi szybką i efektowną naukę podstawowego słownictwa języka niemieckiego. Dzięki wsparciu sponsorów aplikacja będzie dostępna na smartfony i tablety już z końcem października. 

„Znajomość języka jest kluczem do integracji. Nowa aplikacja to ogromny krok do przodu w dziedzinie wspierania nauki języków obcych. To przede wszystkich ważna inicjatywa edukacyjna. Dzieci i młodzież uczą się cały czas – dlatego też trzeba im dostarczyć możliwości do nauki, która odpowiadałaby im potrzebom. Aplikację „Hallo App Deutsch” będzie można zabrać ze sobą wszędzie. Będziemy ją polecać wszystkim uczącym się języka niemieckiego”, mówiła minister edukacji Gabriele Heinisch-Hosek. 
 
„Aplikacja ta ułatwia i wspiera naukę języka. Projekt europejski rozpoczyna się w październiku aplikacją dla dzieci oraz towarzyszącym jej podręcznikiem w Austrii. ,Hallo App’ będzie dostępna na smartfony i tablety. To możliwość samodzielnej nauki lub wsparcie dla tych, którzy uczą się języka z czyjąś pomocą”, tak o nowej aplikacji mówił Manfred Kastner z Vision Education. 
 
Aplikacja umożliwia naukę najbardziej podstawowego słownictwa i bazuje na 1000 najczęściej używanych na co dzień słowach. Dzięki zastosowaniu zdjęć i dźwięku z aplikacji będą mogli skorzystać uczący się, którzy nie znają alfabety łacińskiego. Za bazę posłużyły podręczniki wydawnictwa Mildenberger (zakres szkoły podstawowej) oraz wydawnictwa Hueber – międzynarodowego lidera podręczników do nauki języka niemieckiego.
 
Projekt wspierają przede wszystkim Erste Bank, firma ubezpieczeniowa Wiener Städtische Versicherung, T-Mobile, Deloitte i C-Quadrat Asset Management. W grudniu poprzez platformę www.respekt.net C-Quadrat dodatkowo dofinansuje aplikację dla dorosłych, która zaraz po Austrii pojawi się również w Niemczech, gdzie będzie sponsorowana przez bawarską firmę Brose. 
 
Źródło: www.heute.at
 
Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.