Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Bezpłatne produkty menstruacyjne będą wkrótce dostępne w całym Wiedniu

kosmetyczka z tamponami i podpaskami

Miasto Wiedeń kontynuuje kampanię „Rote Box” (czerwona skrzynka). Dziewczęta i kobiety potrzebujące wsparcia otrzymują bezpłatnie produkty menstruacyjne, takie jak tampony i podpaski. Nowością jest to, że najpierw trzeba zaopatrzyć się w książeczkę z kuponami. Kampania rozpocznie się w połowie października.

Kobieta potrzebuje średnio w życiu 17.000 tamponów i podpasek. Koszty produktów higienicznych sięgają nawet 3000 euro, a dla wielu comiesięczna menstruacja stanowi obciążenie finansowe. Projekt „Rote Box” ma na celu przeciwdziałanie ubóstwu menstruacyjnemu. 

„Żadna kobieta ani dziewczyna nie powinna musieć się zastanawiać, czy stać ją na tampony i podpaski” – powiedziała radna miejska ds. kobiet, Kathrin Gaal.

Paczka podpasek lub tamponów gratis

Projekt został już przetestowany w Brigittenau. W trzymiesięcznym okresie pilotażowym popyt był wysoki. W czterech lokalizacjach rozdano około 180.000 tamponów i podpasek. W przyszłości jednak na produkty menstruacyjne wymagane będą bony. Można je będzie odebrać w centrach młodzieżowych i w ośrodkach społecznych, a następnie wymienić w oddziałach sieci drogerii Bipa.

Kobiety nie muszą przedstawiać dowodu obciążenia finansowego. Tytułowe „Czerwone Pudełko” (Rote Box) będzie można znaleźć na półkach wszystkich oddziałów. Bipa dostarcza produkty marki własnej. Kampania rozpocznie się w połowie października. Jedno opakowanie podpasek lub tamponów będzie można otrzymać miesięcznie za darmo.

 

Źródło: wien.orf

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.