Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Ogród zoologiczny Schönbrunn ogłasza zmiany

niedźwiedź okularowy

Do wiedeńskiego zoo wracają dwa andoniedźwiedzie okularowe – prosto do niedawno ukończonego mieszkania, które będą dzielić z ostronosami.

Nareszcie! Po około sześciu miesiącach przebudowy wybieg dla andoniedźwiedzi okularowych w zoo w Schönbrunn jest gotowy i czeka na przyjęcie dwóch nowych przybyszów. Dwaj niedźwiedzi bracia z duńskiego zoo Givskud przybyli już do Wiednia.

Niedźwiedzia wspólnota mieszkaniowa

Jednak nie tylko oni wprowadzą się do obiektu o powierzchni 1400 metrów kwadratowych. Niedźwiedzie będą dzielić drzewa i gałęzie z ostronosem białonosym, który już mieszkał Schönbrunn.

Wbrew temu, co mogłaby sugerować ich nazwa, ostronosy nie należą do rodziny niedźwiedzi, lecz do rodziny szopowatych. Według zoo, zwierzęta wciąż przyzwyczajają się do siebie i eksplorują nowy teren na świeżym powietrzu. „Wspólne wybiegi są nie tylko interesujące dla zwiedzających, ale oferują także dużą różnorodność różnym gatunkom zwierząt” – mówi dyrektor ogrodu zoologicznego, Stephan Hering-Hagenbeck.

Drzewa z Dolnej Austrii

Wsparcie w przeprojektowaniu i modyfikacji istniejącego obiektu pochodziło od austriackich Lasów Federalnych (Österreichische Bundesforste – ÖBf), które dostarczyły pnie dębu i robinii. Drzewa o wysokości do 20 metrów zostały zebrane w nadleśnictwie ÖBf w Haselbach niedaleko Mannersdorf w Dolnej Austrii. „Drewno dębu i robinii uważane jest za sprężyste i trwałe. Ścięte drzewa są szeroko rozgałęzione, dzięki czemu idealnie nadają się dla wspinających się niedźwiedzi” – mówi członek zarządu Bundesforste, Andreas Gruber. Liczne rośliny, takie jak ambrowce i glediczje, wzbogacają obiekt i tworzą naturalne środowisko dla zwierząt.

Drzewa muszą być szczególnie wytrzymałe w przypadku andoniedźwiedzi okularowych, które ważą około 100 kilogramów, podczas gdy mniejsze ostronosy mogą również używać cieńszych gałęzi, aby w razie potrzeby uniknąć współmieszkańców.

Ostronos może uciec

Wiedeński ogród zoologiczny jest przekonany, że socjalizacja obu gatunków przebiegnie pomyślnie. Jeśli ostronosy będą chciały odizolować się na chwilę od swoich nowych towarzyszy, mają dodatkową alternatywę: mogą przechodzić między nowym wspólnym mieszkaniem a starym obiektem, który zamieszkiwały, za pomocą podziemnego tunelu – aż w końcu się zadomowią.

Również na wolności obszary występowania andoniedźwiedzi okularowych i ostronosów białonosych pokrywają się. Gatunki żyją głównie w południowo-zachodniej Ameryce Południowej. Zamieszkują tam lasy tropikalne, jednak ich naturalne siedlisko jest poważnie zagrożone.

Źródło: heute

 

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.