Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Okres lęgowy w szwajcarskich lasach: Coraz więcej kantonów wprowadza obowiązek prowadzenia psa na smyczy

spacer
Tej wiosny Turgowia i Zurych dołączyły do grupy szwajcarskich kantonów, które wprowadziły obowiązek prowadzenia swojego czworonoga na smyczy podczas spacerów w lasach. 
Od 1 maja każdy, kto spaceruje z psem po lesie w kantonie Turgowia, musi trzymać swojego czworonożnego przyjaciela na smyczy. Nieprzestrzeganie wymogu będzie karane grzywną w wysokości 100 CHF. Tak wygląda nowe prawo dotyczące psów, które w maju zostało zmienione odpowiednim rozporządzeniem.
 
Nowe rozporządzenie stanowi, że w okresie lęgowym i chowu dzikich zwierząt, który ustalono na okres od 1 kwietnia do 31 lipca, psy nie mogą swobodnie spacerować po lesie lub jego skraju. To ma na celu przede wszystkim ochronę ptaków gniazdujących na ziemi. Podobne rozporządzenie weszło w życie w kantonie Zurych już miesiąc temu.

Smycz obowiązkowa w miejscach publicznych

W większości kantonów prowadzenie zwierzęcia na smyczy w miejscach publicznych, takich jak budynki użyteczności publicznej, parki i szkoły, a także dworce kolejowe, przystanki autobusowe, pastwiska ze zwierzętami oraz rezerwaty przyrody, jest obowiązkowe. 
 
Jeżeli chodzi o obowiązek noszenia smyczy w lesie lub na jego skraju, w zależności od kantonu prawo się różni. W niektórych kantonach, takich jak Schwyz i Glarus, obowiązek wyprowadzania psa na smyczy jest całoroczny. W innych czworonogi nie mogą poruszać się swobodnie jedynie w miesiącach lęgowych lub na terenie rezerwatów dzikiej przyrody w okresie zimowo-wiosennym. W niektórych kantonach prawa zakazującego wyprowadzania pupila bez smyczy, póki co, nie wprowadzono. Należą do nich: Jura, Berno, Valais, Zug, Sankt Gallen, Appenzell Ausserrhoden, Appenzell Innerhoden oraz Gryzonia.
 
Stowarzyszenie WaldSchweiz również apeluje do właścicieli psów o trzymanie swoich zwierząt na smyczy: szczególnie w okresie lęgowym i chowu dzikich zwierząt, zwłaszcza po zapadnięciu zmroku.
Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.