Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Śpiewak operowy Alexander Doghmani został zwycięzcą niemieckiej edycji programu Mam Talent 2024

Alexander Doghmani

Zwycięzca programu Mam Talent (niem. Das Supertalent) roku 2024 został wyłoniony. Alexander Doghmani z Saksonii pokonał swoich rywali i zaimponował publiczności swoim śpiewem operowym.

Ma 17 lat i w sobotni wieczór oczarował publiczność swoim śpiewem: Alexander Doghmani wygrał program RTL „Das Supertalent”. Finał 16. edycji został nagrany w grudniu i wyemitowany w sobotę wieczorem. Widzowie poprzez głosowanie  wybrali zwycięzcę. Doghmani może cieszyć z tytułu i nagrody pieniężnej w wysokości 50.000 euro

Z arią Pucciniego po triumf

17-latek był w finale nieśmiały. „Jestem już trochę spięty przed finałem. Mam nadzieję, że to minie, kiedy stanę na scenie”. Jego obawy okazały się bezpodstawne: Zaśpiewał arię Giacomo Pucciniego „O mio babbino caro” i zapewnił sobie tym występem zwycięstwo. Juror Dieter Bohlen przeczuwał to już podczas oceny występu: „To było po prostu super, super świetne i byłbym zaskoczony, gdybyś tego dzisiaj nie wygrał!”.

Alexander Doghmani wygrał z grupą taneczną „Black Widow” (2. miejsce) i „Ramadhani Brothers” (3. miejsce). W przeciwieństwie do poprzednich edycji, tym razem nie głosowali telewidzowie, ale widzowie w studiu. Nawet po zwycięstwie 17-latek zachował zaskakujący spokój i wydawał się nie zdawać sobie sprawy ze swojego triumfu.

Brał lekcje śpiewu klasycznego

Jak pisze RTL w komunikacie prasowym, tegoroczny zwycięzca Mam Talent urodził się w Altenbergu w Saksonii i mieszka z rodziną w Rudawach (niem. Erzgebirge). Rodzina prowadzi tam mały hotel. Doghmani odkrył swoją pasję do śpiewu w młodym wieku, a jego matka zapisała go na lekcje. Jednak do tej pory unikał dużej sceny: przed udziałem w programie „Das Supertalent” występował tylko przed stałymi gośćmi w hotelu.

W 16. edycji programu w jury zasiadali Dieter Bohlen, choreograf Bruce Darnell, zwyciężczyni „Let’s Dance” Anna Ermakova i tancerka „Let’s Dance” Ekaterina Leonova. Program poprowadzili Victoria Swarovski i Jens „Knossi” Knossalla. Sezon był krótszy niż zwykle i składał się tylko z czterech odcinków. Finał obejrzało 2,13 miliona widzów.

 

Źródło: Blick

Foto: Instagram/@doghmanialexander 

 

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.