Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Zasłużona wygrana?

Szwajcaria wygrała Eurowizję. Finał bez Polski

nemo, ESC, Eurowizja zwycięstwo Szwajcarii, Szwajcaria z trofeum ESC
Foto: Instagram/@nemothings https://www.instagram.com/p/C62G-l_CYjZ/?utm_source=ig_web_copy_link&igsh=MzRlODBiNWFlZA==
Szaleństwo podczas konkursu ESC w Malmö. Pochodzący z Biel Nemo wygrał Eurowizję dla Szwajcarii po 36 latach od ostatniegon tryumfu. Reprezentantka Polski – Luna, nie awansowała do finału.

Przejmujące sceny rozegrały się w Malmö. Nemo płacze, Nemo wiwatuje, Nemo wygrywa. Piosenkarz pochodzący z Biel faktycznie zdobywa trofeum ESC dla Szwajcarii. I to po 36 latach od ostatniego tryumfu Szwajcarii w tym konkursie. Polskę reprezentowała Luna, która na scenie w Malmö wykonała piosenkę „The Tower”. Niestety Polka zakończyła swój występ na półfinale i nie awansowała do najlepszej dziesiątki.

Nemo w finale uplasował się przed Baby Lasagna z Chorwacji (547 punktów) i Alyona Alyona & Jerry Heil z Ukrainy (453 punkty). Szwajcarska gwiazda zdobyła 591 punktów, co zapewniło zwycięstwo. Podczas ogłoszenia wyników Nemo zawładnęły emocje. Artysta śmiał się, krzyczał i płakał. Cała sala wiwatowała, kiedy Szwajcar ponownie wykonał zwycięską piosenkę. Na koniec Nemo podziękował wszystkim widzom. Piosenkarz powiedział również, że ma nadzieję, że ten konkurs będzie w przyszłości nadal opowiadał się za pokojem i równością na świecie. 

Zwycięstwo stało się oczywiste już na początku

Szybko stało się jasne, że to Nemo zgarnie nagrodę. Po głosowaniu jury z 37 uczestniczących krajów szwajcarska gwiazda była już na czele. Jej zwycięstwo zostało następnie potwierdzone przez publiczność. To dopiero trzeci raz po 1956 i 1988 roku, kiedy Szwajcaria wygrała największy konkurs muzyczny na świecie.

Zwycięstwo Nemo to również niesamowita okazja dla Szwajcarii, aby pokazać, jak wspaniała jest tamtejsza scena muzyczna. 

Czy kolejny ESC odbędzie się w Biel?

Nemo wydawał się szczególnie podekscytowany tym pytaniem, ponieważ sam bardzo chciałby zorganizować ESC 2025 w Biel. „Ale to wymagałoby co najmniej 10.000 pokoi hotelowych”, mówi Nemo. A to byłoby trudne. Zapytany, do kogo Nemo zadzwoni w pierwszej kolejności, odpowiedział, że planowane jest spotkanie z radnym federalnym Beatem Jansem. 

Źródło: Blick

Foto: Instagram/@nemothings 

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.