Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Austriacki bilet klimatyczny staje się cyfrowy

pociąg z napisem Klimaticket

Od końca listopada zamiast tradycyjnego biletu w całej Austrii będzie można pokazać cyfrową wersję biletu klimatycznego w aplikacji.

Obecnie 262.000 posiadaczy biletu klimatycznego może korzystać ze wszystkich środków transportu publicznego w całej Austrii. Teraz spełnia się również ich życzenie wyrażone w ankiecie: od 27 listopada bilet będzie dostępny także w wersji cyfrowej. „Dzięki cyfrowemu biletowi klimatycznemu transport publiczny będzie jeszcze wygodniejszy i komfortowy” – powiedziała w czwartek minister ochrony klimatu Leonore Gewessler.

Każdy, kto chce skorzystać z elektronicznej wersji biletu, powinien zainstalować aplikację ÖBB, Westbahn lub Wiener Linien.

Można za ich pomocą pobrać bilet klimatyczny, a następnie wprowadzić dane, takie jak numer karty i data urodzenia, a aktualny bilet klimatyczny pojawi się w aplikacji i podróżujący będą mogli go okazywać podczas każdej podróży zamiast zwykłej karty.

Planowana jest ciągła rozbudowa kompatybilnych aplikacji

Na bieżąco będą dodawane kolejne kompatybilne aplikacje innych austriackich stowarzyszeń transportowych.

Z drugiej strony zapewniono możliwość kontroli biletu we wszystkich środkach transportu publicznego, a z drugiej strony spełniono wymogi dotyczące niezbędnego zabezpieczenia przed nadużyciami. Jest akceptowany przez każdego z ponad 100 przewoźników w Austrii.

Minister Gewessler chce wykorzystać opcję cyfrową, aby zainspirować jeszcze więcej osób do przejścia na mobilność przyjazną dla klimatu i tym samym zbliżyć się do wyznaczonych celów klimatycznych.

Źródło: kurier

Foto: Facebook/@ Styria-Mobile

 

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.