Badenia-Wirtembergia zaostrza obostrzenia dla niezaszczepionych!

obostrzenia dla niezaszczepionych

Ponieważ liczba zakażeń koronawirusem niepokojąco rośnie, władze kraju związkowego zdecydowały się na zaostrzenie obostrzeń. Jednak tylko dla niezaszczepionych.

Badenia-Wirtembergia zaostrzyła obostrzenia dla niezaszczepionych. Powodem tej decyzji jest przekroczenie granicy 250 zajętych łóżek na oddziałach intensywnej terapii.

Co oznacza to dla osób niezaszczepionych? Rozległy obowiązek testowy i powrót do ograniczenia kontaktów. Dokładniej osoby niezaszczepione i niebędące ozdrowieńcami będą musiały przedłożyć negatywny test PCR, by skorzystać z oferty spędzania czasu wolnego w pomieszczeniach zamkniętych, czyli w restauracjach, kinach, muzeach, kantynach czy na pływalniach. Z kolei w przypadku rozrywek na świeżym powietrzu może obowiązywać zasada 3G. W tym wypadku najczęściej wystarczy jednak wykonanie szybkiego testu na koronawirusa.

Do tego osoby niezaszczepione mogą spotykać się od teraz tylko z mieszkańcami jednego innego gospodarstwa domowego lub maksymalnie 5 innymi osobami. Do tych limitów nie liczą się osoby zaszczepione i ozdrowieńcy, jak i dzieci oraz młodzież do 17 roku życia.

Źródło: bild

Reklama
Udostępnij:

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

Nowe, niedawno wprowadzone w Szwajcarii prawo miało zapobiec sytuacjom w którym lekarze zza granicy nieposiadający odpowiednich kompetencji językowych

Dzięki umowie o swobodnym przepływie osób obywatele państw UE/EFTA zyskują prawo do swobodnego wyboru miejsca pracy/pobytu na obszarze krajów będących

Zobacz jeszcze to!
Reklama