Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Obowiązkowe maseczki we Wiedniu przez całą zimę

Wiedeń

“To sensowne, aby w zimniejszej porze roku utrzymać pewne środki zaradcze”, tłumaczył burmistrz Wiednia Michael Ludwig.

Aktualne środki zaradcze przeciwko rozprzestrzenianiu się koronawirusa pozostaną prawdopodobnie na dłużej. Jak informował burmistrz Wiednia Michael Ludwig obowiązek noszenia maski ochronnej w środkach transportu publicznego oraz ograniczenia w sektorze zdrowia i opieki będą działały przez całą zimę.

Sytuacja w austriackich szpitalach jest według wiedeńskiego burmistrza nadal bardzo trudna. Społeczeństwo powinno dbać o osoby będące w grupach ryzyka, czyli m.in. pacjentów szpitali i placówek opiekuńczych. Z tego powodu obowiązek testów PCR oraz nakaz noszenia masek FFP2 w tych miejscach będzie odwiedzających nadal obowiązywał. Osoby z pozytywnym wynikiem testu, nie będą mogły wejść. W szpitalach liczba odwiedzających ma być dalej ograniczona.

Wysoki poziom dyscypliny

W środkach transportu publicznego maseczka FFP2 jest obowiązkowa. To zapewnia przynajmniej częściową ochronę przed zakażeniem, jak podkreśla Michael Ludwig. “Często podróżuje środkami transportu publicznego i muszę przyznać, że dyscyplina jest nadal na wysokim poziomie”, chwalił mieszkańców Wiednia burmistrz.

Michael Ludwig zakłada, że pakiet środków zaradczych zostanie przedłużony do końca zimy, ponieważ w mroźnych miesiącach sytuacja prawdopodobnie się nie polepszy. W tej kwestii będzie konsultował się z swoim zespołem ekspertów, który “dobrze pokierował go przez czasy kryzysu”.

Źródło: oe24

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.