Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Uwaga kierowcy! Austria wprowadza kontrole na słowackiej granicy!

aktualności Austria

Od czwartku (29.09.2022 r.) od północy Austria wprowadza kontrole na granicy ze Słowacją.

O kontrolach granicznych poinformował rzecznik prasowy austriackiego Ministra Spraw Wewnętrznych Gerharda Karnera w środę rano. Również Czechy rozpoczynają tej samej nocy kontrole na słowackiej granicy, ze względu na zwiększoną ilość przemytników ludzi. 

Alternatywne trasy przemytników

Minister Kraner uzasadniał decyzję o wprowadzeniu kontroli granicznych możliwością wprowadzenia przez przemytników ludzi alternatywnych tras. „Musimy reagować, zanim przemytnicy zareagują”, podkreślał Minister Spraw Wewnętrznych. W wywiadzie z Ö1 wskazał na od lat istniejące kontrole graniczne z Węgrami i Słowenią. W pierwszej kolejności kontrolowane mają być tzw. Schlepperfahrzeuge, „to najczęściej białe furgonetki”, informował Kraner. O swoich planach Gerhard Kraner poinformował słowackiego Ministra Spraw Wewnętrznych telefonicznie. 

„Na granicy z Węgrami i Słowenią podjęliśmy już szeroko idące działania. Od teraz policja będzie przeprowadzała kontrole także na granicy ze Słowacją. Musimy być szybsi od przemytników. Główny nacisk kładziemy na zwalczanie zorganizowanego przemytu ludzi”, informowało austriackie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

Źródło: oe24

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.