Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Intensywnie efektywna nauka języka

Wyobraź sobie, że nagle dostajesz niezwykle korzystną ofertę pracy albo stypendium naukowe w Niemczech, Austrii lub Szwajcarii. Warunkiem wyjazdu jest oczywiście znajomość języka niemieckiego na wymaganym poziomie. A co jeżeli nie spełniasz tego wymogu? Możesz zrezygnować z szansy albo podjąć wyzwanie i postawić na intensywny kurs językowy!

Kurs indywidualny czy grupowy?

Wybór rodzaju zajęć musi być precyzyjną odpowiedzią na Twoje potrzeby. W trakcie lekcji prywatnych, najczęściej przypominających tradycyjne korepetycje, będziesz miał możliwość przećwiczyć skrupulatnie wybrane zagadnienia, które akurat musisz uzupełnić. Znacznie szersze możliwości może dać Ci jednak kurs grupowy. Jeżeli wyszlifujesz niemiecki w szerszym gronie obcych osób, w przyszłości łatwiej przyjdzie Ci się zmierzyć z wykorzystaniem języka w zwyczajnych sytuacjach codziennego życia.

Jak uczyć się intensywnie efektywnie?

Kursy intensywne zazwyczaj opierają się wyłącznie na dużej częstotliwości zajęć w krótkim przedziale czasu. Czy na pewno zwiększenie intensywności zajęć będzie równoznaczne z polepszeniem efektów nauki? Jak się okazuje jedno z drugim nie zawsze idzie w parze. Kluczem do sukcesu jest urozmaicenie standardowych zajęć kursowych oraz ich zindywidualizowanie.

Ważne jak, niekoniecznie ile

Niezwykle istotną kwestią w trakcie trwania nauki języka jest prowadzenie stałego monitoringu postępów ucznia przez lektora. Lektor w sposób fachowy ocenia bieżące wyniki i wymagania kursanta, a następnie ukierunkowuje zajęcia tak, żeby były jak najtrafniejszym odzwierciedleniem potrzeb ucznia. Lektor pomaga rozwiązywać pojawiające się problemy i trudności oraz wskazuje najlepszą drogę do szybkiego sukcesu edukacyjnego. Jak się okazuje, w przypadku tak tworzonych kursów, można połączyć efektywność pracy grupowej z indywidualnym podejściem do każdego słuchacza z osobna. Nie tylko ilość zatem, ale także jakość kursu ma znaczenie przy wyborze szkoły językowej, w której szybko chcemy doszlifować nasze umiejętności.

A może coś jeszcze?

Intensywnie efektywna nauka niekoniecznie musi wiązać się wyłącznie ze ślęczeniem nad monotonnymi ćwiczeniami w nudnych podręcznikach. Na przykład w szkole językowej Österreich Institut we Wrocławiu, oprócz bezpłatnych konsultacji z metodykami, specjalnie dla kursantów organizowane są wieczorne wypady do pubu albo kawiarni, zwane „Stammtisch”. W trakcie takich spotkań wspólnie z lektorami można ćwiczyć konwersacje w luźnej i niezobowiązującej atmosferze.Sprzyja to przełamywaniu barier w wykorzystywaniu języka obcego w naturalnie prowadzonej rozmowie. Oznacza to, że intensywnie efektywna nauka powinna nam dawać możliwość ćwiczenia języka nie tylko w szkolnej ławie, ale także w praktyce. Przyda się to zwłaszcza, kiedy już rzeczywiście wykorzystamy szansę i wyjedziemy za granicę na stypendium albo do pracy.

 

 

 

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.