Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Podróż koleją po Niemczech

Na poniższej stronie znajdziesz aktualny rozkład jazdy pociągów w Niemczech, wyszukasz interesujące Cię połączenia, sprawdzisz cenę biletu i możliwości przesiadek. Co ważne, wyszukiwarka sama zaproponuje Ci wszelkie aktualne oferty promocyjne, szczególnie korzystne przy zakupie biletu na przejazd z pewnym wyprzedzeniem (np. 2 tygodnie wcześniej). Osoby nieznające języka niemieckiego ucieszy fakt, że strona dostępna jest również w języku polskim. Opcja wyboru kraju/języka dostępna jest w prawym górnym rogu portalu: reiseauskunft.bahn.de

Wsiąść do pociągu nie byle jakiego….

Jeśli chodzi o same podróże, przemieszczanie się niemieckimi kolejami jest szybkie, wygodne, a sieć połączeń bardzo rozbudowana, co pozwoli dotrzeć pociągiem nawet do małych miejscowości. Infrastruktura jest zadbana, dworce kolejowe tętnią życiem i są miejscem, które oferuje nam możliwość zrobienia podstawowych zakupów, napicia się kawy czy zjedzenia posiłku. Na każdym, nawet najmniejszym dworcu, znajdziemy automaty biletowe, w których możemy zaopatrzyć się również w wymagane w niektórych kategoriach pociągów miejscówki. Automaty obsługują zarówno płatności gotówkowe jak i karty płatnicze.
Najwygodniejszymi i najszybszymi pociągami, jakie jeżdżą po niemieckich torach, są oczywiście ICE.

Bahncard

Bahncard to swego rodzaju karta stałego klienta, uprawniająca do zniżek w komunikacji krajowej oraz do 25% zniżki na wybrane połączenia międzynarodowe. Osoby często podróżujące pociągami mogą dodatkowo gromadzić punkty, które później można wymienić na nagrody.

Istnieją następujące warianty karty:
Probe BahnCard 25% – karta ważna przez 4 miesiące uprawniająca do 25% zniżki od ceny normalnej oraz 25% od ofert SparPreise w komunikacji dalekobieżnej.
BahnCard 25% – uprawnia do 25% rabatu od ceny normalnej oraz od ceny ofert zniżkowych (Sparangebot) na przejazdy dalekobieżne. Jest ważna przez rok.
Ceny:
BahnCard 25 (2 klasa) – ok. 60 euro
BahnCard 25 (1 klasa) – ok. 120 euro
Dla dzieci i młodzieży do 18 lat włącznie dostępna jest Jugend BahnCard 25 za jedyne 10 euro.

BahnCard 50 – umożliwia skorzystanie z 50% rabatu od ceny normalnej.
Ceny:
BahnCard 50 (2 klasa) – ok. 250 euro
BahnCard 50 (1 klasa) – ok. 500 euro
Więcej informacji znajdziesz na poniższej stronie: www.bahn.com

4. Bilety sieciowe

Deutsche Bahn posiada w swojej ofercie kilka biletów sieciowych, dzięki którym podróż pociągiem – szczególnie w kilkuosobowej grupie – będzie o wiele korzystniejsza finansowo.
QUER-DURCHS-LAND-TICKET
Bilet sieciowy umożliwiający podróżowanie po Niemczech w drugiej klasie pociągów regionalnych. Jest ważny od poniedziałku do piątku od godziny 9 w dniu ważności do godziny 3 rano dnia następnego. Bilet jest szczególnie atrakcyjny dla osób podróżujących w grupach do pięciu osób. O ile osoba podróżująca samotnie zapłaci za bilet 44 euro, to każda następna tylko 6 euro. Czyli jeżeli jedzie jedna osoba, płaci 44 euro, dwie osoby płacą 50 euro, czyli 25 euro na osobę. Z kolei 5-osobowa grupa zapłaci już tylko 68 euro, więc na koszty w przeliczeniu na osobę wyniosą jedynie niecałe 14 euro.
Bilet jest ważny we wszystkich pociągach regionalnych obsługiwanych przez Deutsche Bahn (RB, IRE, RE), w szybkich kolejach miejskich (S-Bahn) oraz u wybranych przewoźników kolejowych obsługujących połączenia regionalne.
Więcej informacji na poniższej stronie:www.bahn.de
SCHöNES-WOCHENENDE-TICKET
Imienny sieciowy bilet weekendowy uprawniający do podróży w drugiej klasie pociągów regionalnych Deutsche Bahn oraz u wybranych przewoźników w sobotę lub niedzielę. Jest on ważny od północy w sobotę lub niedzielę do 3 rano dnia następnego. Bilet zakupiony przez Internet lub w automacie biletowym kosztuje 42 euro, natomiast w centrum podróży Deutsche Bahn 44 euro. Jest to bilet przeznaczony przede wszystkim dla rodzin. Na jednym bilecie może podróżować maksymalnie pięć osób, przy czym tylko dwie z nich mogą mieć ukończony 15 rok życia. Za przewóz rowerów pobiera się zryczałtowaną opłatę 5 euro.
Bilet jest ważny również na większości odcinków od granicy polsko-niemieckiej do najbliższego polskiego miasta, np. na odcinku Tantow – Szczecin, a w Szczecinie dodatkowo w autobusach i tramwajach komunikacji miejskiej.
Więcej informacji poniżej: www.bahn.de
LÄNDER TICKETS
Bilet sieciowy umożliwiający podróżowanie po wybranym landzie w drugiej klasie pociągów regionalnych. Jest ważny od poniedziałku do piątku od godziny 9 dnia ważności do godziny 3 rano dnia następnego lub w soboty i niedziele od północy do godziny 3 następnego dnia ważności. Dostępnych jest kilka wariantów biletu w różnych cenach. Przykładowo ten ważny w Saksonii, Saksonii-Anhalt i Turyngii, kosztuje 22 euro dla jednej osoby, natomiast pozostałe osoby płacą dużo niższą kwotę. Dla pięcioosobowej grupy będzie to niezwykle atrakcyjna oferta. Należy pamiętać, że bilety te oraz liczba podróżujących osób są bardzo rygorystycznie kontrolowane przez konduktorów.

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.