Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Niemcy: Jak zagwarantować sobie finansowy bonus z urzędu skarbowego?

Przed świętami dodatkowe pieniądze przydadzą się każdemu. Co jednak zrobić w sytuacji gdy szef nie planuje Ci wypłacić żadnej świątecznej premii? Zgłosić się do urzędu skarbowego. O co chodzi?

Niemiecki Finanzamt płaci jeśli tylko w przeciągu roku jesteś w stanie wykazać ponad 1.600 Euro kosztów uzyskania przychodu (tzw. Werbungskosten). Do tego zaliczają się dojazdy do pracy, przeprowadzka związana z pracą czy nowy laptop do biura.

Co zatem musisz zrobić? Wystarczy, że do końca listopada złożysz wniosek i wypełnisz formularz „Antrag auf Lohnsteuer-Ermäßigung“. Do tego należy dołączyć rachunki czy potwierdzenia np. za odbyte kursy. Dzięki temu na kolejnej wypłacie będzie więcej „netto”.

Niemiecki fiskus rozlicza koszty przychodu jeszcze w bieżącym roku a nie w 2016, kiedy to wysyłasz zeznanie podatkowe.

Kto złoży wniosek wraz z końcem października należne pieniądze „odbierze” wraz listopadową wypłatą a w grudniu dojdą do tego dodatkowe ulgi podatkowe. Opłaca się? Oczywiście!

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.