Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Austria: Ceny w drogeriach zwalają z nóg

Produkty w drogeriach są w Austrii średnio o 53 procent droższe niż w Niemczech - wynika z analizy Izby Pracowniczej Arbeiterkammer.

Ten sam produkt, ten sam koncern – a tymczasem cena w Austrii o połowę wyższa niż w Niemczech. Izba Pracownicza (AK) przyjrzała się 144 produktom w 15 drogeriach we Wiedniu oraz Monachium.

„Te same drogeryjne produkty mają zupełnie różną cenę. ,Austriacki narzut jest ogromny”, mówi Gebriele Zgubic z ochrony konsumenckiej w AK. „Trzeba nagłośnić tę sprawę. Niemieccy producenci produktów drogeryjnych, środków czyszczących i piorących zostali ukarani za porozumienia cenowe i zaburzającą konkurencję wymianę informacji. Austriackiej branży i producentom należy też patrzeć na ręce”, twierdzi Zgubic.

Za 144 produkty zapłacimy w drogerii w Monachium średnio 399,67 euro, a we Wiedniu 612,82 euro. Niemal wszystkie produkty (142 na 144) są droższe w stolicy Austrii niż w Monachium. Największa różnica cenowa wynosi 172,3 procent. Nawilżający krem do twarzy L’Oreal Hydra Active 3 (50 ml) kosztuje w Monachium średnio 3,21 euro, a we Wiedniu 8,75 euro.

Poza tym z analizy wynika, że produkty drogeryjne dostępne w supermarketach są średnio o 19,4 procent droższe niż w samych drogeriach. W Monachium różnica cenowa wynosi 9,9 procent. Ceny we wiedeńskich drogeriach są średnio o 50,8 procent wyższe – a w supermarketach o 58,5 procent – niż w stolicy Bawarii.

Źródło: Heute

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.