Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Austria: Chaos na zachodniej linii kolejowej!

Na zachodnim odcinku linii kolejowej, tzw. Westbahnstrecke, pomiędzy St. Pölten i Pöchlarn doszło do utrudnień z powodu usterki technicznej. Opóźnienia trwają nawet 40 minut.

Dojeżdżający rano do Wiednia muszą uzbroić się w cierpliwość. Zarówno w ruchu dalekobieżnym, jak i tym krótkodystansowym, należy spodziewać się znacznych opóźnień. Austriackie Linie Kolejowe ÖBB nie wykluczają, że część pociągów nie opuści w ogóle peronów. Trasę można pokonać tylko jednotorowo. Na razie nie wiadomo, jak długo potrwają utrudnienia.

Zorganizowana komunikacja zastępcza okazuje się niewystarczająca z powodu zbyt małe liczby autobusów. Pasażerowie donoszą, że doradza się im skorzystanie z samochodu lub roweru.

Z powodu technicznych problemów w tunelu Konten Rohr doszło także do utrudnień na linii łączącej Dworzec Główny w Wiedniu z lotniskiem. Problem dotyczy trasy w obu kierunkach, a opóźnienia sięgają 20 minut. Podstawione Railjety mają umożliwić pasażerom dotarcie do celu.

Źródło: Heute.at

Photo by Phil Richards from London, UK (31.07.88 St Pölten Hbf 1044.121) [CC BY-SA 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons

 

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.