Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Austria: Czynsz w górę

Średnia wartość czynszu wzrosła po raz pierwszy do ponad 7 euro od metra kwadratowego.

Ze statystyki Statistik Austria wynika, że w 2015 cena czynszu wzrosła do ponad 7 euro za metr kwadratowy. Wysokość czynszu zmienia się w zależności od kraju związkowego, a różnice są ogromne. Z reguły korzystniej zawszeć umowę najmu na dłuższy okres.

Za czynsz łącznie z opłatami dodatkowymi trzeba zapłacić w Austrii średnio 474,6 euro miesięcznie. Tymczasem w 2004 roku ceny wynosiły ok. 350 euro. Cena za metr kwadratowy wynosi 7,14 euro, podczas gdy w 2004 kształtowała się w wysokości 5,29 euro, a w 2014 – 6,93 euro.

Najmniej za czynsz należało zapłacić w Burgenland (5,36 euro) i Karyntii (5,71 euro),  a najwięcej w Salzburg (8,66 euro) i Vorarlberg (8,11 euro). Nawet we Wiedniu wystarczyło 7,45 euro.

Wyraźne różnice odnotowano też pod względem długości trwania umowy najmu. Zawierając nową umowę na okres krótszy niż 2 lata, czynsz wynosił 8,7 euro od metra kwadratowego. Gdy jednak stosunek najmu trwał dłużej niż 30 lat cena zmniejszała się do 4,9 euro łącznie z kosztami dodatkowymi.

Osoby, które posiadają swoje własne mieszkanie lub dom wydają mniej na mieszkanie. Koszty mieszkania w domu wynoszą 3,2 euro od metra kwadratowego, a w mieszkaniu własnościowym – 5,2 euro. W ceny wliczone zostały wydatki na prąd oraz gaz, oraz odsetki od udzielonego kredytu.

Źródło: news.at

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.