Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Austria: Rekordowe spadki cen!

Dobre wieści: ceny setek produktów są niższe niż rok temu.

Specjaliści z Statistik Austria przekazali klientom dobre wiadomości, które z pewnością pozwolą im nieco rozluźnić się podczas stania w kolejce do kasy. Okazuje się, że ceny wielu produktów są wyraźnie niższe.

Największe spadki cen odnotowano w przypadku telefonów komórkowych. Można je kupić niemal o połowę taniej, co zawdzięczamy zniesieniu  wielu opłat aktywacyjnych przez operatorów.

Dalej należy wymienić elektronikę. Zestawy satelitarne można nabyć za jedną trzecią ceny, pamięci zewnętrzne i wewnętrzne o 10,5, a telewizory o 9,5 procent taniej.

Sporo zaoszczędzą również kierowcy na stacjach benzynowych. Litr Diesla kosztuje niecałe 90 centów, natomiast benzyna Super niecały 1 euro.

Różnicę odczują również klienci nabywający kosmetyki – ceny dezodorantów spadły o 13,9 procent, żeli pod prysznic o 13, 5 procent, a kremów pielęgnacyjnych o 8,5 procent.

Choć niektóre produkty i usługi tanieją, ceny innych rosną. Złe wieści przynosi rynek nieruchomości – wysokość czynszu wzrosła średnio o 2,7, a koszty stałe nawet o 34,5 procent! Swoje stawki podwyższyli również lekarze oraz adwokaci (niemal o 13 procent). Dalej na liście drożejących usług znajdziemy ofertę linii lotniczych, hoteli i restauracji.

Źródło: oe24

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.