Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Austria: Więcej pociągów, wyższe koszty

Nowy rozkład jazdy austriackiej kolei ÖBB zacznie obowiązywać już od 11 grudnia 2016 roku. Na podróżujących czekają nowe trasy, nowoczesne pociągi i rozbudowana oferta przejazdów miastowych, krajowych i międzynarodowych. Nic jednak za darmo – szykują się podwyżki cen biletów!

Poszerzona oferta, nowe połączenia, a także nowoczesne pociągi z dostępem do Internetu odbiją się w bliskiej przyszłości na cenach biletów – podwyżki sięgną średnio 1,6 procent.

W austriackiej kolei sporo się dzieje. Wraz z wprowadzeniem nowego rozkładu jazdy podróżni będą mogli wybierać również z oferty nowych zagranicznych celów podróżnych. Rezerwacja biletów będzie możliwa jeszcze nawet minutę przed podróżą – a nie jak dotychczas na trzy dni przed. Poza tym w Wiedniu, Dolnej i Górnej Austrii oraz Styrii przybędzie nowoczesnych i komfortowych pociągów dostosowanych do osób niepełnosprawnych, wyposażonych w klimatyzację, lampy do czytania oraz stoliki na laptopy.

Zmiany czekają również ruch tramwajowy. W Górnej Austrii będzie obowiązywał 5-liniowy system połączeń. Na podróżujących z Tyrolu, Karyntii, Styrii i Wiednia czeka nowa rozbudowana oferta. Już niebawem co godzinę składy typu Railjet będą kursowały z Graz do Wiednia.

Z kolei na trasie Wiedeń-Salzburg pociągi Intercity zastąpią Railjety, które będą kursować w półgodzinnych odstępach. Szybszy skład będzie zatrzymywał się w stolicach krajów związkowych na tej trasie, natomiast wolniejszy dodatkowo w Vöcklabruck, Attnang-Puchheim, Wels Hbf, St.  Valentin, Amstetten i Tullnerfeld.

Źródło: Heute

Photo by Bahnfrend (Own work) [CC BY-SA 4.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], via Wikimedia Commons

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.