Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Co drugi pracownik w Niemczech zarabia za mało

Na pytanie o otrzymywane wynagrodzenie, większość ankietowanych pytanych odpowiedziała, że powinno być ono zdecydowanie wyższe. Z drugiej strony pracownicy nie czują, że pracodawca traktuje ich niesprawiedliwie.

Telefoniczne badanie firmy audytorskiej EY przeprowadzone w Niemczech pośród 1400 pracowników wykazało, że ponad połowa, bo aż 56% chciałaby zarabiać więcej. 43% ankietowanych uważa swoje obowiązki za odpowiednio owynagradzane, a tylko 1% przyznało, że ich zdaniem przyznawana im jest zbyt wysoka wypłata. Pomimo takich odczuć 71% ankietowanych twierdzi, że struktura systemu wynagrodzeń jest całkowicie lub w większości sprawiedliwa.

Z ankiety wynika także, że pracodawcy nie mają się czego obawiać bowiem zatrudnieni są zadowoleni i lojalni swojemu przedsiębiorstwu. Ponad 80% czuje się związana lub bardzo związana z pracodawcą, szczególnie na starszych pracownikach można polegać, ponieważ wraz ze stażem pracy wzrasta ich przywiązanie od firmy.

Odpowiednia równowaga pomiędzy pracą a życiem prywatnym stała się ważniejsza niż obiecująca kariera. Potrzeba jest niższa niż przed dwoma laty, kiedy aż 58% mężczyzn liczyło na awans. W tym roku tylko 38% z nich odczuwało nadal tę samą potrzebę. Podobnie sytuacja wygląda pośród zbadanych kobiet, już tylko 31% (wcześniej 49%) ma nadzieję na lepsze warunki do robienia kariery.

Zmniejszyło się także zainteresowanie zmianą miejsca pracy. Z ankiety wynika, że tylko 8% zatrudnionych poszukuje nowego pracodawcy, w stosunku do badania sprzed dwóch lat jest to spadek aż o 10%.

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.