Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Zagrożenie pożarowe!

Mercedes-Benz wycofuje ponad 340.000 samochodów

mercedes benz
Foto: Pixabay
11.000 samochodów w Niemczech ma zostać podstawionych do warsztatu. Producent samochodów Mercedes-Benz musi wycofać setki tysięcy pojazdów na całym świecie z powodu potencjalnego zagrożenia pożarowego. Które modele są dotknięte?

Mercedes-Benz wycofał około 341.000 pojazdów na całym świecie z powodu potencjalnego zagrożenia pożarowego. Dotyczy to modeli GLE i GLS z lat modelowych 2017-2023, zgodnie z zawiadomieniem opublikowanym w bazie danych niemieckiego Federalnego Urzędu Transportu Samochodowego (niem. Kraftfahrt-Bundesamts – KBA).

Według Mercedes-Benz w Stuttgarcie, punkt uziemienia 48V pod przednim siedzeniem pasażera mógł się poluzować w niektórych pojazdach. W takim przypadku końcówka kabla uziemiającego nie byłaby prawidłowo zamocowana. „Może to zwiększyć rezystancję styku elektrycznego w tym punkcie połączenia. W rezultacie temperatura w tym obszarze może wzrosnąć z powodu wysokich prądów elektrycznych, które mogą przepływać przez to połączenie”.

Może to prowadzić do zagrożenia pożarowego, dodał KBA. W Niemczech dotyczy to ponad 11.000 samochodów. Punkt uziemienia zostanie sprawdzony i w razie potrzeby poprawiony.

Źródło: welt

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.