Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Najdroższym miastem Europy jest…

Firma doradcza Mercer co roku publikuje ranking najdroższych miast świata. Na którym miejscu uplasowały się miasta Szwajcarii i Austrii?

W rankingu wzięto pod lupę koszty utrzymania w 209 miastach świata. Pod uwagę wzięto koszty zakwaterowania, wyżywienia, spędzania wolnego czasu oraz opłaty drogowe, które muszą ponieść oddelegowani pracownicy.

Okazuje się, że najdrożej jest w Hongkongu. W międzynarodowym rankingu znajdziemy też dwa miasta Szwajcarii – na trzecim miejscu Zurych, a na ósmym Genewę. Pośród pierwszej dziesiątki oprócz metropolii azjatyckich – Singapuru, Tokio, Szanghaju i Pekinu  – widnieją także miasta  afrykańskie.

 

Zmiany w rankingu spowodowane są w szczególności zmianami kursu walut. W porównaniu z zeszłym rokiem Genewa oraz Berno staniały, spadając kolejno z piątego miejsca na ósme i z dziewiątego na trzynastą pozycję. Powodów upatruje się w dewaluacji franka.

W rankingu państw europejskich znajdziemy aż trzy szwajcarskie miasta. W pierwszej trójce znajdują się kolejno Zurych, Genewa i Berno. W pierwszej dziesiątce na dziewiątym miejscu znalazła się również stolica Austrii – Wiedeń.

 

Źródło: Heute, 20min

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.