Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Nie masz maski? Wylatujesz!

Wiener Linien

15 000 pasażerów musiało dotychczas opuścić transport miejski obsługiwany przez Wiener Linien z powodu braku maseczki.

Maseczki zawsze budziły wiele dyskusji. Jednak Wiener Linien nie mają zamiaru się do niej przyłączać. Co więcej, nie uznają też półśrodków w związku z czym, kto nie ma maski, musi opuścić środek komunikacji publicznej. Takie konsekwencje przewoźnik wyciągnął już dla 15 000 osób. Dodatkowo nałożono 500 grzywien w wysokości 50 euro.

Ogromnym problem pracowników Wiener Linien jest rosnąca agresja pasażerów. Takich przypadków w poprzednim roku odnotowano aż 172. Niemal ¼ ataków na pracowników spowodowana była obowiązkiem noszenia maski. Mowa tutaj o obrażaniu, chamskim zachowaniu, popchnięciach oraz rękoczynach w kierunku personelu. Każdy taki przypadek natychmiast zgłaszany jest policji.

Większość pasażerów korzystających z transportu publicznego nie ma jednak problemu z założeniem maseczki. Zdarzają się jednak wyjątki. Jeśli ktoś czuje się przez innego pasażera zagrożonym, może skorzystać z telefonów alarmowych, które znajdują się na peronach oraz w pojazdach.

Jak to wygląda w handlu?

W sklepach klienci już przywykli do noszenia masek, w związku z czym nie dochodzi tu do sytuacji konfliktowych. Ponadto 90% osób podczas zakupów spożywczych nosi maski FFP2, pomimo że w przypadku osób zaszczepionych i ozdrowieńców wystarczą maseczki chirurgiczne.  

Źródło: oe24

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.