Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Niemcy: Powstanie najdroższy odcinek autostrady wszech czasów!

W nadchodzących latach rząd zrealizuje kilka bardzo drogich inwestycji budowlanych. Najwięcej na budowę i remont dróg wydadzą Hamburg i Fryburg.

Rząd planuje realizację rekordowej ilości inwestycji budowy dróg. Jak donosi Spiegel, plany obejmują wszystkie przedsięwzięcia do 2030 roku. Wydatki na rozbudowę niektórych odcinków autostrad oraz na budowę nowych wynoszą co najmniej 50 mln. euro za kilometr. Eksperci w branży budowy dróg twierdzą, że budowa jednego kilometra autostrady kosztuje średnio 10 mln euro.

Rekordowe wydatki wiążą się z budową tunelu miejskiego we Fryburgu. Przedsięwzięcie pochłonie 163 mln euro/kilometr. Jak na razie najdroższą inwestycją drogową jest wciąż trwająca budowa autostrada wokół Berlina, podaje „Spiegel”. Na planowane 3,2 kilometry trasy zarezerwowano 473 mln euro, co daje ok. 148 mln. euro za kilometr trasy.

Trzy z dziesięciu największych inwestycji zostaną zrealizowane w Hamburgu (rozbudowa A7 – 97 mln. euro/km, połączenie między A7 a A1 – 92 mln euro/km, rozbudowa A1 – 74 mln. Euro/km). Kolejnymi ponadprzeciętnie kosztownymi przedsięwzięciami są budowa tunelu opodal Glückstadt (126 mln. euro/km) oraz rozbudowa A59 w okolicach Duisburga (69 mln. euro/km).

 

Źródło: Spiegel

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.